Psy potrzebujące Twojej pomocy.

Puszek - nasz nowy podopieczny.

Puszek ma 4 lata, jest rasowym, zdrowym, wykastrowanym czarnym terierem. Jest prawdziwym czernyszem - gdzie jego pan tam i on. Nie jest wylewny w stosunku do obcych, ale jak kogoś pozna to jest prawdziwym przytulakiem. Pomimo swojego dorosłego wieku potrafi wykazywać szczenięcą radość. Puszek jest psem szkolonym metodami pozytywnymi, brał także udział w zajęciach obedience, zna dużo komend. Bardzo lubi pracować. Nie miał nigdy styczności z małymi dziećmi, akceptuje psy, nie lubi kotów. Doskonale znosi zabiegi groomerskie i wizyty u weterynarza.
Szukamy dla Puszka domu z ogrodem, obecnie Puszek przebywa w okolicach Krakowa.
Kontakt: Dominika 508 354 116 (po godz. 16.00).
lub Marianna 509 013 760

Puszek   Puszek

MANIA

Nadszedł ten czas - Mania jest gotowa do adopcji. Mania to około 3-letnia suczka, która kocha cały świat. Jest niewidoma, ale jak widzicie, nie przeszkadza jej to egzystować w znanym sobie środowisku. W miejscach sobie nieznanych polega na swoim opiekunie i idzie przy jego nodze. Mania jest wysterylizowana, wycięto jej również niewielką narośl i wilczy pazur. Miała dwa małe ataki padaczkowe - było to około dwóch miesięcy temu i od tej pory ataki więcej się nie powtórzyły. Mania jest jednym wielkim serduchem - kocha cały świat, zarówno ludzi jak i psy. Z kotami miała styczność w poczekalni u weterynarza i nie reagowała na ich obecność. Potrzebuje dużo kontaktu z człowiekiem. Jest żywiołowa i lubi się bawić, przez co zachowuje się trochę jak słonik w składzie porcelany, bo nie widzi. Potrafi coś przewrócić albo na kogoś niechcący wpaść w zabawie i dlatego nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Mania potrzebuje człowieka, który będzie mógł jej poświęcić czas, będzie jej uważnym przewodnikiem i znajdzie dla niej miejsce na kanapie.

Mania leżała nieprzytomna, skrajnie odwodniona i cała w kleszczach. Przeszła udar cieplny. Była cała skołtuniona i mocno zaniedbana. Miała szczęście, bo znalazła ją cudowna osoba, która ją zabrała, natychmiast zaangażowała weterynarza i Mania została odratowana, do tego w prezencie dostała nowy image. Przebywa w naszym DT, więc dopiero się poznajemy, ale już wiemy, że ma typowo czernyszowy, cudny charakter i że jest młoda - oceniamy na około 3 lata. Będą potrzebne dalsze badania no i oczywiście sterylizacja. Mania jest prawie niewidoma - reaguje na światło, ale trochę problemów sprawia jej przystosowanie się do nowego środowiska, dlatego podczas spaceru grzecznie idzie na smyczy i nie odstępuje od nogi. Kontakt w sprawie adopcji - Marianna tel. 509 013 760

Mania

Mania

Mania

Mania

Mania

Mania

Mania

Mania

Mania

Mania

Mania

Mania

Mania

Jesienny Borys wypatruje domu...kolorowy pies w typie czernysza.

Ma ok. 5 lat, jest zdrowy, wykastrowany, nauczył się już chodzić na smyczy, kocha ludzi, jest aktywnym psem... nie do końca czarnym - jak widać na zdjęciach, ale serce ma czernyszowe. Czy ktoś go pokocha na jesień?

Przeszedł w swoim życiu już niemało - trafił do schroniska z drutem kolczastym wrośniętym w kark. Mimo tego zachował radosne usposobienie i przyjazne nastawienie do świata. Jest ciekawski, wszędobylski i bardzo lubi poznawać świat. Nie zna żadnych komend i dopiero uczy się chodzić na smyczy, ale jest posłuszny i lubi pracować z człowiekiem. Borysek jest wykastrowany i w dobrym ogólnym stanie zdrowia. Trzeba go było ogolić na zero, ale sierść odrośnie. Szuka właściciela, z którym będzie mógł aktywnie spędzać czas i który będzie dla niego mądrym i konsekwentnym przewodnikiem. Nie do końca zgadza się z kotem w domu tymczasowym (ale to kot prowokuje).
Kontakt: Dominika 508 354 116 (po godz. 16.00).

Borys

Borys

Borys

Borys

Borys

Borys  

borys

borys

borys

borys

borys

IWAN

Nadal mieszkam sobie w domu tymczasowym i ciągle wypatruję kochającego domku docelowego. Jestem pełen energii i życzliwości do świata. Chciałbym zamieszkać w domu z ogrodem, gdzie będę miał swobodę ruchu. Bardzo chciałbym, żeby mnie ktoś pokochał tak na zawsze.

Został wyrzucony z pędzącego samochodu. Na początku nie dał do siebie podejść, biegał zdezorientowany po ruchliwej drodze. Samochody hamowały z piskiem opon. Była noc.... Dobrzy ludzie, pod których domem to się wydarzyło zostawili otwartą bramę i pachnącą kiełbaskę, żeby się ośmielił i wszedł na posesję. Udało się, pies był już bezpieczny. Niestety gmina mogła zaproponować jedynie odwiezienie Iwana do Wojtyszek. Trzeba było pomóc. Iwan na razie dochodzi do siebie w psim hoteliku. Jak już wyszedł z szoku, pomału zaczął się zaprzyjaźniać z innymi psami. Okazało się, że uwielbia zabawy ze szczeniakami. Ostrożnie podchodzi do ludzi, jest jeszcze trochę lękliwy, ale widać, że spragniony kontaktu. Nie wiemy, co biedak przeszedł, możemy sobie tylko wyobrazić. Jest zachudzony, ma blizny na głowie jakby go ktoś bił. Z wyglądu Iwan może nie jest stuprocentowym czarnym terierem, ale charakter ma zdecydowanie czernyszowy :-). Do czasu zrobienia wszystkich badań, kastracji i nabrania ciałka Iwan pozostanie w hoteliku - na razie jeszcze za wcześnie na adopcję.
Jednak gdyby ktoś chciał przeznaczyć grosik na jego potrzeby to Iwan będzie bardzo wdzięczny. Wpłat można dokonywać na konto: Fundacja Czernysz w Potrzebie, bank BGŻ S.A. 33 2030 0045 1110 0000 0276 0810 koniecznie z dopiskiem IWAN.

kudlacz

kudlacz

kudlacz

kudlacz

kudlacz

kudlacz  kudlacz

kudlacz

kudlacz

LEOŚ

Jak widać nasz podopieczny ma nową, modną fryzurkę :) Jest czyściutki, pachnący i gotowy do adopcji. A jeśli jeszcze dodamy, że kocha ludzi (chcesz mieć dodatkowy cień? Leoś jest dla Ciebie :)), uwielbia pieszczoty, akceptuje koty, pewnie dogadałby się z psami, jest dzielny jeśli trzeba (dzielnie wytrzymał wizytę w psim spa) to chyba możemy powiedzieć, że Leoś to pies idealny. Szukamy dla niego stałej, kochającej rodziny, koniecznie w domu lub bloku bez barier (winda), bo nie chcemy forsować jego bioder schodami. Chęć do życia i korzystania z jego uroków sprawia, że Leoś jakby nie zauważa swojej choroby... wystarczy okazać mu serce i dać mu dom... Jeśli nie możecie go adoptować, to może pomożecie nam utrzymać go w jego obecnym domu tymczasowym?.
Nr konta do wpłat: 33 2030 0045 1110 0000 0276 0810
Info o Leosiu: Dominika 508 354 116 (w ciągu dnia sms, tel. po godz. 16)
kudlacz

kudlacz

kudlacz

kudlacz

Leos

Poznajcie Borysa - kolorowego psa w typie czernysza.

Ma około 3 lat, ale przeszedł w swoim życiu już niemało - trafił do schroniska z drutem kolczastym wrośniętym w kark. Mimo tego zachował radosne usposobienie i przyjazne nastawienie do świata. Jest ciekawski, wszędobylski i bardzo lubi poznawać świat. Nie zna żadnych komend i dopiero uczy się chodzić na smyczy, ale jest posłuszny i lubi pracować z człowiekiem. Borysek jest wykastrowany i w dobrym ogólnym stanie zdrowia. Trzeba go było ogolić na zero, ale sierść odrośnie. Szuka właściciela, z którym będzie mógł aktywnie spędzać czas i który będzie dla niego mądrym i konsekwentnym przewodnikiem. Nie do końca zgadza się z kotem w domu tymczasowym (ale to kot prowokuje).
Kontakt w sprawie adopcji Marianna tel 509 013 760.  

borys

borys

borys

borys

borys

Przyjaciele Fundacji

Nasi przyjaciele dzielnie nam pomagający.!

Domy Tymczasowe

Dom Tymczasowy to miejsce, w którym przebywa podopieczny naszej Fundacji.

Szczęśliwe zakończenia

Na tej stronie można przeczytać historie naszych podopiecznych.