Dom Tymczasowy

Fundacja Czernysz w Potrzebie poszukuje osób, które są w stanie zapewnić naszym podopiecznym Dom Tymczasowy. Jeśli uważasz, że jesteś właściwą osobą zapoznaj się z poniższym tekstem i skontaktuj się z nami.

Czym jest Dom Tymczasowy i dlaczego jest tak bardzo potrzebny?
Dom Tymczasowy to miejsce, w którym przebywa podopieczny naszej Fundacji od momentu zabrania go ze schroniska do momentu adopcji przez właściwą, docelową rodzinę. "Dom" to nazwa potoczna, bo może być to równie dobrze mieszkanie w bloku, co dom z ogrodem. Ważne, żeby była w nim osoba, która poświęci psu trochę swojego czasu, otoczy go opieką, w razie potrzeby poda lekarstwa, nakarmi i zadba o niego.
Dom Tymczasowy to rodzina zastępcza dla psa. Biorąc naszego podopiecznego do domu tymczasowego dajesz mu szansę na powrót do normalności, zyskujesz w domu sympatycznego towarzysza, zwłaszcza wtedy gdy nie możesz mieć psa na stałe. Doświadczenia naszej Fundacji, a także innych fundacji, pomagających psom pokazują, że pies, który przebywa w Domu Tymczasowym, jest zadbany, szczęśliwy, zadowolony i pachnący. Jest chętniej adoptowany przez nową, kochającą rodzinę niż pies, który przebywa w trudnych, schroniskowych warunkach.

Wsparcie Fundacji na jakie może liczyć osoba dająca DT.
Od momentu gdy pies trafia do Domu Tymczasowego Fundacja podejmuje aktywne poszukiwania domu adopcyjnego – zespół wolontariuszy dba o to, by czernysz znalazł swoje miejsce na ziemi w możliwie najkrótszym czasie. Fundacja pokrywa wszelkie koszty związane z niezbędną opieką weterynaryjną oraz kosmetyką, służy wsparciem w zakresie nauki prawidłowych zachowań i relacji z otoczeniem oraz zapewnia psu karmę.
W uzasadnionych przypadkach Fundacja przewiduje gratyfikację finansową dla Opiekuna. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej o tym, czym jest dom tymczasowy i jakie są obowiązki opiekuna skontaktuj się z nami!

+48 509 013 760
+48 508 354 116
[email protected]

Przyjaciele Fundacji

Nasi Przyjaciele, dzielnie nam pomagający!.

Domy Tymczasowe

Dom Tymczasowy to miejsce, w którym przebywa podopieczny naszej Fundacji

Szczęśliwe zakończenia

Na tej stronie można przeczytać historie naszych podopiecznych.